Hallo, ik ben Jessie Luken en ik ben transfusiearts bij Sanquin Diagnostiek. In ons laboratorium doen we onderzoek naar antistoffen tegen verschillende soorten bloedcellen. Binnen ons laboratorium ben ik verantwoordelijk voor het onderzoek naar antistoffen tegen bloedplaatjes en witte bloedcellen.
We verrichten diagnostisch en wetenschappelijk onderzoek naar oorzaken voor een tekort aan bloedplaatjes (trombocytopenie) en voor het niet goed functioneren van bloedplaatjes.
Bij ITP (immuun-gemedieerde trombocytopenie) zijn er door een auto-immuunziekte minder bloedplaatjes dan normaal. Vaak zijn er dan antistoffen tegen de bloedplaatjes aanwezig. De antistoffen kunnen we aantonen met verschillende testen, zoals de PIFT en de MAIPA.
Heb je vragen over dit laboratoriumonderzoek of over wat uitslagen betekenen, dan kun je deze aan mij stellen. Ik help je graag.