Doe mee aan de JDRF Walk, goed voor de Teamspirit!
JDRF Nederland is onderdeel van JDRF International. De Stichting zet zich in om geld bijeen te brengen voor onderzoek met het doel type 1 diabetes de wereld uit te helpen. Deze chronische ziekte ontstaat vaak op (heel) jonge leeftijd. Dit betekent een levenslange afhankelijkheid van insuline. Een te lage of te hoge bloedglucosespiegel zorgt voor ernstige complicaties.Oorzaak onbekend
Alleen al in Nederland zijn rond de 100 duizend patiënten met type 1 diabetes (T1D). Gemiddeld komt er iedere vier uur een patiënt bij. Het is nog onbekend wat de oorzaak is van deze ziekte. Het is pure pech als het iemand treft.
JDRF is op zoek naar de oplossing. De organisatie is ruim 40 jaar geleden opgericht door ouders van kinderen met T1D. Sinds anderhalf jaar is er ook een Nederlandse tak: JDRF Nederland. Kenmerk van de stichting is gedrevenheid.
Sprint
Maarten de Groot, oprichter van JDRF Nederland en voorzitter van het bestuur, heeft een zoon met T1D: ‘Ik geloof dat JDRF de organisatie is die mijn zoon – en miljoenen andere mensen zoals hij over de hele wereld – zal bevrijden van de dagelijkse last van type 1 diabetes. De genezing van T1D is een marathon, niet een sprint.’
Het wandelevenement
De JDRF Walk is het eerste grote wandelevenement dat is georganiseerd door JDRF Nederland. De locatie is bijzonder: Landgoed De Olmenhorst in Lisserbroek. Deelnemers maken een wandeling van ongeveer 3 kilometer tussen de appelbomen op het landgoed. Maar er is meer te beleven.
Er zijn wetenschappers die vertellen over hun onderzoeken die de oplossing voor type 1 diabetes dichterbij moeten brengen. Ruimte is er ook voor muziek met een swingende band en een open podium voor (amateur) muzikanten of andere ‘artiesten’ van jong tot oud. En niet te vergeten verrassende activiteiten.
Doe mee!
Dus ga snel naar www.jdrfwalk.nl. Maak een team aan, doneer en ga op zoek naar meer donateurs en naar fans. U helpt toch ook mee aan een zorgeloze toekomst voor T1D patiënten…
Locatie: Landgoed De Olmenhorst, Lisserweg 481, 2165 AS Lisserbroek
Tijdstip: Van 13.00 tot 18.00 uur. Datum: 2 juni (zaterdag)
Kijk voor meer informatie over JDRF Nederland op de website: www.jdrf.nl